Wijngaarden In Tierras de León liggen in totaal zo'n 7.000 ha wijngaarden van 850 producenten in 70 dorpen, waarvan er 10 in de provincie Valladolid en 60 in de provincie León liggen. De wijngaarden liggen op hoogtes die schommelen tussen de 750 en 860 meter. De neerslag ligt rond de 500 mm per jaar. Er valt niet vaak neerslag, maar wel in grote hoeveelheden tegelijk.
Wijnen Het wijngebied is vooral van belang door de productie van rode en rosé wijn van de inheemse blauwe druivensoort, de prieto picudo. Traditioneel worden er in deze streek claretes gemaakt, d.w.z. lichte, frisse rode wijnen met een redelijke zuurgraad, 12% alcohol en wat restkoolzuur.
Druiven De belangrijkste druivensoorten zijn de blauwe prieto picudo en de mencía. Daarnaast zijn de blauwe tempranillo en garnacha tinta en de witte verdejo, albarín en palomino toegestaan.
Wijnoverzicht is een onafhankelijk en objectief platform voor wijnen in Nederland. Hier vindt u hier het meest complete overzicht van wijnen in Nederland, zowel uit de supermarkt als wijn speciaalzaak.
Zoek op Wijnoverzicht.nl door 89.889 wijnen
Zoek uw wijn, wijnhuis, wijnland, wijngebied of uw favoriete wijnhandelTip: om een wijnhandelaar te zoeken tik je een plaats of naam in
Wijn professional? Maak gratis een account aan en koppel uw winkel aan onze wijnen